FANDOM


Ta strona jest encyklopedią – oznacza to, że posiada pewne zadania i cele, którymi w największym skrócie jest gromadzenie wiedzy o muzyce. Jednocześnie dopuszcza tylko materiały na wolnych licencjach (zobacz prawa autorskie), co oznacza, że pewne treści nigdy nie będą mogły się w niej znaleźć. Wynika to z faktu, że jest hostingowana przez Wikię, w której wszystkie materiały muszą pozostawać wolne (zobacz prawa autorskie na Wikii). Jednocześnie nie mamy ambicji, aby znalazły się tutaj niewolne materiały. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, których nie umieszczamy.

Pamiętaj o jednej prawidłowości: fakt udostępnienia na stronie internetowej jakichkolwiek materiałów, nawet, jeżeli jest to oficjalna strona wykonawcy lub wydawcy, nie oznacza, że można je dalej powielać, czyli np. nie można umieścić ich tutaj.

Niewolne grafikiEdytuj

Nie umieszczamy tutaj grafik, których licencja nie jest wolna. Nie używamy grafik na zasadzie fairuse. Wszystkie załadowane grafiki muszą posiadać podaną licencję; w przypadku zgody na wykorzystanie może to być e-mail potwierdzający ten fakt, w przypadku wolnych źródeł na ogół należy podać te źródła w postaci linków. Grafiki, dla który licencja nie zostanie podana, będą kasowane po tygodniu od wgrania. W przypadku załadowania tej samej grafiki bez licencji ponownie, zostanie ona skasowana w trybie natychmiastowym. Pamiętaj jednak, że w każdej chwili możesz wgrać grafikę jeszcze raz, jeśli np. uzyskasz zgodę na wykorzystanie. Pamiętaj, że odpowiadasz prawnie za sfałszowanie licencji, a w przypadku grafik, których licencja nie będzie pewna, rozejrzymy się za nimi po sieci i stwierdzone naruszenia prawa autorskiego zaskutkują skasowaniem grafiki lub grafik. Więcej na temat grafik zobacz na oddzielnej stronie.

InfoboksyEdytuj

Infoboksy, czyli tabele z podstawowymi informacjami, nie są tutaj stosowane, ponieważ wychodzimy z założenia, że te same informacje można zawrzeć w tekście ciągłym (i powinny być w nim zawarte), więc nie ma potrzeby ich dublować. Zamiast tego staramy się gromadzić informacje w przejrzystej i skondensowanej formie, wierząc jednocześnie, że nasi czytelnicy nie są analfabetami, którzy potrafią czytać tylko proste tabelki.


Ta strona zawiera treści z Encyklopedii muzyki Wikii. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Czego nie umieszczamy. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Encyklopedii muzyki Wikii jest udostępniony na licencji GNU Free Documentation License.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.