FANDOM


Kafkopedia to wiki, czyli strona internetowa, której zawartość można edytować z poziomu przeglądarki internetowej (można też użyć zewnętrznego programu, zobacz dotyczącą tego pomoc na Wikii). Jej ambicją jest zgromadzić informacje o zespołach muzycznych, muzykach, albumach i wszystkim, co wiąże się z muzyką. Każdy może dodać informacje o zespołach, które zna, a także o zespole lub zespołach, w których gra lub grał (zobacz więcej: Kafkopedia:Autobiografia).

Projekt posiada szereg zasad, których celem jest zapewnienie wysokiego poziomu encyklopedii i danie gwarancji, że materiały tu zawarte pozostaną wolne i każdy będzie mógł z nich korzystać. Główne zasady są spisane poniżej, możesz też użyć do nawigacji szablonu po prawej stronie.

Prawa autorskieEdytuj

Prawa autorskie do powstałych tekstów w momencie publikacji i przez cały czas publikacji pozostają przy autorach. Zabronione jest kopiowanie materiałów z innych źródeł, ponieważ narusza to prawa autorskie. Publikując tutaj swój tekst, zgadzasz się na udostępnienie go na licencji GFDL. Grafiki mogą być licencjonowane na innych, wolnych licencjach, zobacz Pomoc:Opisy licencji grafiki. Treści naruszające prawa autorskie będą bezwzględnie usuwane. Zobacz więcej: Kafkopedia:Prawa autorskie.

Zrzeczenie się odpowiedzialnościEdytuj

Nie dajemy żadnej gwarancji co do znajdujących się tu treści, na co użytkownik zgadza się korzystając ze strony. Encyklopedia nie jest tworzona w celach komercyjnych i zarobkowych, a użytkownik korzystając z niej zgadza się zwolnić z odpowiedzialności za znalezione i nieznalezione informacje wszystkie osoby, które uczestniczą w procesie gromadzenia i przetwarzania tych informacji. Zobacz więcej: Kafkopedia:Zrzeczenie się odpowiedzialności.

Cytowanie źródełEdytuj

Każdy podany fakt należy opatrzeć przypisem, tak, aby treść hasła była sprawdzalna. Dopuszczamy pisanie artykułów na podstawie posiadanych materiałów takich, jak płyty (przykład), książki biograficzne i autobiograficzne, Internet. Dopuszczamy też pisanie o sobie, swoich wydawnictwach i zespołach itd. W takim przypadku, o ile podany są same fakty, strona nie wymaga dodatkowego podawania źródeł. Zobacz więcej: Kafkopedia:Cytowanie źródeł.

Zasady ochrony prywatnościEdytuj

Informacje znajdujące się w rejestrach naszych serwerów mogą być przechowywane i używane do sumowania informacji o użytkownikach, a także mogą być wykorzystywane w przypadku nadużyć do identyfikowania jednego lub większej liczby użytkowników na okoliczność tego, czy nie są oni określoną osobą, która dopuściła się nadużycia. Zobacz więcej: Kafkopedia:Zasady ochrony prywatności.

Czego nie umieszczamyEdytuj

W encyklopedii nie umieszczamy pewnych typów treści, dotyczy to zwłaszcza tych, których cechą jest wartościowanie omawianego zagadnienia. W szczególności nie umieszczamy recenzji czy relacji z wydarzeń, ponieważ zawierają element oceny, a piszemy o faktach. Można oczywiście przedstawić fakty na temat jakiegoś wydarzenia. W dalszej kolejności nie umieszczamy materiałów, których użycie naruszałoby prawa autorskie. Zobacz więcej: Kafkopedia:Czego nie umieszczamy.

KonsensusEdytuj

Wszelkie sporne decyzje podejmuje się na drodze konsensusu, który polega przede wszystkim na gromadzeniu faktów dla wyeliminowania niejasności, spornych kwestii oraz dla zbilansowania opinii, jeżeli muszą się pojawić. Ponieważ dyskusje o jakości nagrań i klasie muzyków nie mają tutaj miejsca, konsensus dotyczy tylko brzmienia haseł w głównej przestrzeni nazw oraz stron zasad i kształtu stron pomocy. Oddzielnie przez głosowanie podejmuje się decyzje na temat dobrych artykułów, dobrych grafik i innych, jak np. kształt szablonów. Zobacz więcej: Kafkopedia:Konsensus.


Ta strona zawiera treści z Encyklopedii muzyki Wikii. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Czym jest Encyklopedia muzyki Wikii. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Encyklopedii muzyki Wikii jest udostępniony na licencji GNU Free Documentation License.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.