FANDOM


Przejdź na Specjalna:Userlogin aby się zalogować na istniejące konto lub utworzyć nowe. Konto jest potrzebne tylko, jeśli chcesz edytować. Nie jest wymagane, jeśli chcesz czytać którąkolwiek z Wikii.

Konto zostanie automatycznie założone na wszystkich Wikiach, dlatego jedyne co musisz zrobić, aby logować się na wszystkich Wikiach, to raz założyć konto.

Okno logowaniaEdytuj

Poniższy zrzut pokazuje minimum informacji, jakie musisz wpisać, aby utworzyć konto.

Nazwa użytkownikaEdytuj

Nazwa użytkownika, którą wybierzesz, będzie widoczna w historii stron i w ostatnich zmianach. Wybierz nazwę użytkownika, która nie będzie obraźliwa, przykra i nie będzie ubliżała nikomu. Prawdziwe nazwisko jest mile widziane, ale nie wymagane. Zobacz politykę Wikipedii dotyczącą nazw użytkownika, aby uzyskać więcej wskazówek.

Nazwa użytkownika znajdzie się na stronie User:Twoja Nazwa na każdej Wikii, na której edytujesz. Możesz zdecydować o posiadaniu indywidualnej strony użytkownika na każdej Wikii, lub przekierować wszystkie na jedną stronę na Central Wikii lub na dowolnej innej Wikii.

Strona użytkownika jest po to, aby inni użytkownicy mogli Cię poznać i abyś miał miejsce, by gromadzić przydatne linki. Twoja strona użytkownika jest dostępna do edycji dla wszystkich, dokładnie tak, jak wszystkie inne strony.

Będziesz miał również stronę dyskusji na User talk:Twoja Nazwa.

Dyskusja to miejsce, gdzie inni użytkownicy mogą zostawiać Ci wiadomości. Jeśli dostaniesz nową wiadomości, wyświetli się informacja Masz nowe wiadomości.

Możesz też stworzyć limitowaną liczbę podstron własnej strony. Na przykład, możesz chcieć trzymać listę linków na podstronie [[User:Twoja Nazwa/Linki]]. Chociaż to Twoja przestrzeń, nie jest to Twój prywatny teren i może być oglądany i edytowany przez każdego. Wiki nie może być używana jako provider dla prywatnych i domowych stron. Treść powinna być związana z Wikią, na której jest umieszczana. Niewłaściwe wykorzystanie własnej przestrzeni strony użytkownika może grozić usunięciem części lub całości treści.

HasłoEdytuj

Wybierz bezpieczne hasło. Możesz wybrać, aby strona zapamiętała Twoje hasło, więc nie będziesz musiał się logować za każdym razem, kiedy chcesz edytować.

Nie używaj w hasłach słów obecnych w słownikach. Takie są narażone na ataki słownikowe, podczas których hackerzy będą zdolni wykraść Twoje hasło. Nie używaj łatwych do odgadnięcia informacji, takich jak data urodzenia albo imię dziecka. Najlepiej użyć zbioru wielkich i małych liter, cyfr i znaków specjalnych. Nie dziel się swoim hasłem z nikim, nie zapisuj go na dysku i często zmieniaj. Twoje hasło będzie w ciągłym ruchu i nie będzie dostępne dla nikogo.

E-mailEdytuj

Wpisanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale zalecane. Jeśli zapomnisz swojego hasła, kliknięcie na wyślij mi nowe hasło jest jedyną drogą, aby je odzyskać.

Wpisanie adresu e-mail pozwala też innym użytkownikom skontaktować się z tobą prywatnie. Inni użytkownicy będą mogli wysłać e-mail przez wiki bez konieczności z Twojej strony, aby ujawniać go publicznie. Twój e-mail nie będzie używany do żadnych innych celów, ani nie będzie sprzedawany i zdradzany osobom trzecim.

Pole prawdziwe nazwisko (imię i nazwisko)Edytuj

Wypełnienie przy logowaniu pola prawdziwe nazwisko (imię i nazwisko) jest opcjonalne. W przyszłości jego treść może być wyświetlana w metadanych stronych, ale w tej chwili nie jest w żaden sposób używana.

Edytowanie bez założenia kontaEdytuj

Możesz edytować wiki bez zakładania konta. Jeśli to zrobisz, Twój adres IP zostanie ujawniony i na stałe zapisane w historii stron. Z powodu prywatności jest zalecane, abyś się zalogował.

Jednakże możesz edytować nie zakładając konta; nie będzie możliwe z Twojej strony przenoszenie stron, prowadzenie listy obserwowanych, wgrywanie grafik i zmiana preferencji.

Zobacz dlaczego założyć konto, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach z posiadania konta.

ObserwowaneEdytuj

Zalogowani użytkownicy mogą dodawać strony wiki do listy obserwowanych. Możliwe, że w przyszłości to usprawnienie zostanie dodane do adresów URL w indeksie.

Każda strona ma link obserwuj. Możesz przejść do Specjalna:Watchlist, aby obejrzeć wszystkie strony, które obserwujesz. Zobacz MetaWikipedia:Help:Watchlist, aby uzyskać więcej informacji.

Na każdej Wikii będziesz miał oddzielną listę obserwowanych. W tej chwili nie jest możliwe ich scalenie.

PreferencjeEdytuj

Specjalna:Preferences pozwala zalogowany użytkownikom zmieniać skrórkę, a tym samym wygląd wiki. Weź pod uwagę, że nie wszystkie linki w nawigacji są dostępne w każdej skórce. Inne opcje pozwalają ustawić Twoją strefę czasową, zmienić liczbę zmian wyświetlanych w ostatnich zmianach i zmienić inne opcję, które indywidualizują sposób edytowania. Zobacz MetaWikipedia:Help:Preferences, aby uzyskać instrukcje na temat każdej opcji w preferencjach.

Twoje preferencje są ustawiane na każdej Wikii. Nie jest możliwe posiadanie oddzielnych preferencji dla każdej.

Usuwanie kontaEdytuj

Nie jest możliwe usunięcie konta na Wikii. Mimo to, jeśli po utworzeniu konta zdecydujesz, szczególnie jeśli użyłeś swojego prawdziwego nazwiska, że chcesz być anonimowy, możesz poprosić o zmianę nazwy konta. Skontaktuj się z Angelą, jeśli tego potrzebujesz. Zmiana nazwy nie jest gwarantowana i może zabrać trochę czasu. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie przyjęte, Twoje edycje zostanę przepisane na nową nazwę użytkownika. Nie jest możliwe całkowite usunięcie Twoich edycji. Możesz poprosić, aby Twoja strona użytkownika została usunięta, albo możesz przekierować starą stronę użytkownika na nową, utworzoną dla nowej nowej, wybranej nazwy użytkownika.

Jeśli podpisywałeś się na stronach dyskusji, będziesz musiał ręcznie zmienić podpisy. Najłatwiejsze drogą, aby znaleźć takie strony, jest kliknięcie na Linkujące na Twojej stronie użytkownika. Nie ma przesłanek, aby usuwać podpisy ze starych wersji strony.

Create account

Strona rejestracji

Tworzenie konta jest proste i bezpłatne. Daje również wiele dodatkowych możliwości, których nie posiadają niezalogowani użytkownicy. Twoje konto może być używane na każdej wiki Fandomu, więc wystarczy, że założysz je raz, a będziesz mógł z niego korzystać na każdym projekcie na serwerach Fandomu.

Jak mogę założyć konto?

Kliknij link „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony lub przejdź tutaj. Wczyta się strona rejestracji, na której możesz określić wszystkie szczegóły swojego konta. Możesz także użyć użyć konta na Facebooku lub Google.

Możliwości dla zarejestrowanych użytkowników

Nie możesz założyć konta?

Prawdopodobne przyczyny tego, że nie możesz założyć konta:

  • Twoja nazwa użytkownika jest już zajęta.
  • Podany przez ciebie wiek nie jest prawidłowy – musisz spełniać minimalne wymagania wiekowe w twoim regionie.
  • Ktoś posiadający twój adres IP został globalnie zablokowany na Fandomie.
  • Ma miejsce pętla. Spróbuj uruchomić ponownie komputer oraz wyczyścić pamięć cache/historię przeglądania/pliki cookies z ostatnich 24 godzin.
  • Jeżeli żaden z powyższych powodów nie pasuje, spróbuj uzyskać dodatkową pomoc, kontaktując się z wsparciem Fandomu.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki aby dowiedzieć się więcej.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.